• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Worldbook - portal podróżniczy
Wydruk porad praktycznych - Alhambraporady praktyczne
Do Alhambry można dojść pieszo, idąc z Plaza Nueva ulicą Cuesta Gomerez lub dojechać minibusem Alhambrabus z Plaza Nueva.
My jechaliśmy samochodem. Od Puerta Real jest oznakowana trasa.

porady praktyczne
Zwiedzanie Alhambry jest utrudnione, przez ogromną liczbę odwiedzających oraz restrykcje ograniczające ich ilość, dlatego najlepiej zakupić bilet wcześniej przez Internet.
Bilety zarezerwowane i opłacone przez Internet można odebrać na miejscu w specjalnych automatach"La Caixa",używając karty kredytowej tej samej, która posłużyła do dokonania rezerwacji.
Trzeba posiadać wydrukowane dowody wpłaty. Przy przedpłacie, do ceny biletów doliczane jest 1€ opłaty na dodatkowe koszty. Co ciekawe przy zakupie z automatów na miejscu, też doliczana jest opłata 1€.
Zaleca się odbierać bilety najpóźniej na godzinę przed wyznaczonym czasem zwiedzania. Bilety są ważne tylko na dany dzień i czas. Jeśli się spóźnicie, nie wejdziecie do pałaców Nasrydów i bilet przepada.
Wstęp jest możliwy w godzinach porannych 08:30-14:00 i popołudniowych: latem (III-X) 14:00-20:00, zimą 14:00-18:00. Bilety wybiera się na porę dnia i na godzinę z dokładnością do 30 min. Czyli wybieracie porę np. popołudniową i potem godzinę np. 14:30.
Wejście do obszarów dla zwiedzających jest limitowane do określonego czasu i rodzaju zakupionego biletu: zwiedzanie dzienne, zwiedzanie wieczorne i zwiedzanie nocne.
Wejście do Nasrid Palaces jest ograniczone do przedziałów półgodzinnych, zaznaczonych na zakupionym bilecie.
Do zwiedzania Generalife i Alcazaba nie ma restrykcji czasowych
W związku z ogromną ilością zwiedzających jest rekomendowane, wcześniejsze przybycie
W środku Alhambry można zostać dowolną ilość czasu.

Normalny bilet dzienny (dostęp do Alcazaby, Pałaców Nasrydów, Generalife, Pałacu Karola V, łaźni i meczetu) poranny lub popołudniowy kosztuje 14€.
Informacje o rezerwacjach i cenach biletów do Alhambry http://www.alhambra.org/esp/index.asp?secc=/alhambra/venta_de_entradas

porady praktyczne
Infrastruktura turystyczna w Grenadzie jest bardzo dobrzerozwinięta, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem noclegu.

porady praktyczne
Przed wejściem do Alhambry znajduje się bar w którym można kupić przekąski. Zwiedzanie Alhambry trwa kilka godzin, dlatego warto zaopatrzeć się w wodę i kanapki. Na terenie obiektu znajdują się punkty w którym można kupić napoje i coś słodkiego.

porady praktyczne
Sklep przed wejściem do Alhambry oferuje pamiątki z niepowtarzalnym "alhambryjskim" wzornictwem. My kupiliśmy fajne koszulki w cenie 16 EUR.

porady praktyczne
Na zwiedzenie Alhambry trzeba poświęcić co najmniej kilka godzin.

porady praktyczne
Informacje http://www.alhambra-patronato.es


powrót
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi