• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Worldbook - portal podróżniczy
Wydruk porad praktycznych - Anchorage, Alaskaporady praktyczne
Polecam dotarcie na Alaskę/z Alaski drogą lądową, przez Góry Skaliste Kanady i majestatyczny Jukon.

porady praktyczne
INDYWIDUALNE, SAMOLOTOWE WYJAZDY FAKULTATYWNE z Anchorage:
1.1-dniowa wycieczka do parku narodowego Katmai słynącego z licznych niedźwiedzi grizli, które na oczach turystów łowią do pyska łososie. Latem 2010 ta wycieczka kosztowała $619.
2.1-dniowa wycieczka do parku narodowego Lake Clark, oferująca spektakularny przelot przez przełęcz w Górach Aleuckich i możliwość spaceru w Port Allsworth. Bilet lotniczy w lecie 2009 kosztował $400.
3.1-dniowa wycieczka do Kotzebue/Nome nad Cieśninę Beringa. Bilety w cenie $570 (lato 2010).
4.Eskapada do Dutch Harbor na odległe Wyspy Aleuckie. Bilet powrotny w lecie 2010 kosztował $1100, noclegi na miejscu są w cenie $120- $180 za bardzo skromny pokój.

porady praktyczne
W Anchorage jest bardzo dobra baza noclegowa.

porady praktyczne
CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ - aparat fotograficzny, videokamerę, zapasowe kostki pamięci, odzież na zmianę, wygodne buty, strój kąpielowy, znaczki pocztowe, sprzęt przeciw-deszczowy, w czerwcu środek na komary. Przydaje się lornetka, dobry humor i dobrane towarzystwo.

porady praktyczne
Wiecej informacji http://www.andrzejkulka.com/alaska.htm
Zdjęcia z przepięknej trasy dla skuterów można sledzić na stronie www.snowtours.net.


powrót
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi