• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Worldbook - portal podróżniczy
Wydruk porad praktycznych - Annapurnaporady praktyczne
Z Polski dostaniemy się do Nepalu samolotem, najczęściej z 2 przesiadkami: jedna w Europie, druga już w Azji. Odradzam trasę przez Delhi. Jeśli macie wybór to polecam przesiadkę w Doha. Bilet to koszt ok. 1000 USD (w dwie strony).

porady praktyczne
Nepal to bogactwo potraw, przypraw, smaków i zapachów! Koniecznie trzeba spróbować typowej nepalskiej potrawy jaką jest dal bhat. Jest to ryż z duszonymi warzywami - różnymi - w pysznym sosie z zupą z soczewicy najczęściej. Istnieje też wersja mięsna (z kurczakiem np.). Polecam też herbatę nepalską: gotowaną z mlekiem i dużą ilością przypraw - słodką. W okolicach Pokhary koniecznie trzeba zjeść fish curry! Potraw z ryb nie jemy tam, gdzie nie ma rzek lub jezior. Co ważne: w Nepalu nie je się wołowiny - krowa jest tam naprawdę święta!

porady praktyczne
Dużo przydatnych praktycznych informacji znajdziecie w necie np.: http://www.odkryjnepal.pl/pl/page/przed-wyjazdem.html
Do wyprawy trzeba się przygotować, bo Nepal to nie tylko inna streta klimatyczna i czasowa, ale też inna kultura i rzeczywistość.


powrót
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi