• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Worldbook - portal podróżniczy
Wydruk porad praktycznych - Dolomity, Cinque Torriporady praktyczne
Do skałek Cinque Torri dojechaliśmy kolejką krzesełkową, której dolna stacja znajduje się bardzo blisko głównej drogi (SS 48) z Cortiny na przełęcz Falzarego . Na jednym z prawych zakrętów odchodzi w lewo mało widoczna wąska droga. Jest tam duża tablica informacyjna.
Przy stacji kolejki jest pensjonat Bai de Dones i parking, na którym można zostawić samochód.
Można tu dostać się również z przełęczy Passo Giau.

porady praktyczne
Kolejka krzesełowa na Cinque Torri jest czynna od 09:00 - 17:00
W 2014 r. była otwarta od 06.04.2014
Cena biletu w dwie strony 14, 20 EUR

porady praktyczne
W Rifugio Scoiattoli jest 42 miejsc noclegowych.

porady praktyczne
W Rifugio Scoiattoli można spróbować tradycyjnych dań z regionu Ampezzo. Mogę polecić polentę z gulaszem.
Na terenie schroniska jest wydzielone miejsce, gdzie można zjeść własny posiłek, ale trzeba opłacić tzw. coperto za nakrycie.

porady praktyczne
Szlaki na Cinque Torri
"Są trzy trasy dla zwiedzających. Pierwsza to „Szlak Barbet”. Barbeta to stanowisko artyleryjskie. Druga trasa to „Szlak Pięciu Wież”. Szlak ten prowadzi tak jak pierwszy, otacza grupę skalną i doprowadza do schroniska rif. Cinque Torri. Ścieżka dalej prowadzi do górnej stacji kolejki. Trzecia trasa to „Szlak Jeziora”. To najdłuższa trasa. Zaczyna się razem ze Szlakiem Barbet. Po drodze odłącza i prowadzi do dolnych okopów, a dalej do okopów obronnych. Te przecinają dolinę, aż do Tofany di Rozes. Obok jeziorka Bai de Dones dochodzi się do dolnej stacji kolejki krzesełkowej.

Muzeum Pięciu Wież zlokalizowane jest przy górnej stacji kolejki krzesełkowej o takiej samej nazwie – Cinque Torri. Miejsca do zwiedzania zlokalizowane są wzdłuż ścieżek. Czas zwiedzania regulują sobie zwiedzający. W licznych punktach urządzone są wystawy eksponujące broń i przedmioty codziennego użytku żołnierzy."
Cyt. Internet

porady praktyczne
www.rifugioscoiattoli.it


powrót
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi