• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Worldbook - portal podróżniczy
Wydruk porad praktycznych - Jezioro Inleporady praktyczne
Przejazd z Bagan, czyli jakieś 300 km w lipcu 2013 roku zajął nam 10 godzin. De facto pokonanie tej drogi w ciągu 10 godzin jest dużym osiągnieciem birmańskiego transportu i inżynierii drogowej, gdyż jeszcze dwa lata temu potrzeba było na to dwóch dni.

porady praktyczne
Całodobowo, wynajem łódki na cały dzień (7-17) kosztuje 15000 kyats, a z południową częścią jeziora 20000 kyats, niewątpliwie warto dołożyć, gdyż większość turystów nie zapuszcza się tak daleko (na targ płynęliśmy ponad 2 godziny), więc jest dużo bardziej naturalnie, a targ w tej miejscowości jest podobno najbardziej urokliwy

porady praktyczne
My spaliśmy w hotelu Remember Inn, $19 za noc, najdroższy nocleg w Birmie, ale rewelacyjna obsługa, na powitanie szklanka świeżo wyciskanego soku, codzienna zmiana ręczników i sprzątanie pokoju, nawet w ostatni dzień kiedy pozwolono nam zostać do 8 wieczorem, a do tego śniadanie a’la carte w cenie, na tarasie z super widokiem na ostatnim piętrze

porady praktyczne
W Nyaung Shwe jest sporo restauracji, można spokojnie zjeść smaczny posiłek w cenie 500-1000 kyats.

porady praktyczne
W Nyang Shwe jest targ oraz sporo sklepów, w których można kupić podstawowe produkty. Na jeziorze przewodnicy starają się zabrać do lokalnych wytwórni ubrań, cygar czy pamiątek, warto się targować, gdyż początkowe ceny bywają zwykle mocno przesadzone.

porady praktyczne
Warto na rejs po jeziorze wypłynąć jak najwcześniej, o 6-7 rano, żeby zobaczyć jak budzi się do życia, rybaków zakładających sieci czy ludzi zmierzających na wypełnionych łódkach do pracy.

porady praktyczne
Jeśli galeria się podoba zapraszamy do zasubskrybowania i polubienia nas na facebooku oraz odwiedzenia naszej strony internetowej:

www.facebook.com/znowedrujemy
www.znowedrujemy.pl


powrót
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi