• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Worldbook - portal podróżniczy
Wydruk porad praktycznych - Portoporady praktyczne
Do Porto najwygodniej jest przylecieć, choć nie ma (jeszcze?) tanich połączeń bezpośrednich z Polski. Zawsze jednak można poszukać korzystnych lotów z przesiadką, na przykład w Hiszpanii.
Samolot prosto na Korsykę jest drogi. Polecam dojazd - samolotem do Pizy, potem pociągiem do Livorno (20 min) i stamtąd promem do Bastii.

porady praktyczne
Zauważyłam, że w muzeach itp warto pokazywać od razu kartę studencką isic, euro<26, lub inny dokument dający nam prawo do jakiejkolwiek zniżki. Wszystkie tego typu karty były respektowane, a zniżki dość znaczące.
Muzea w całym kraju otwarte są zwykle do 18 i często bywają zamknięte w poniedziałki.

porady praktyczne
Dobra baza noclegowa, dużo niezbyt drogich hosteli z tego co wiem niezłym standardzie. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że nocą na rubieże miasta nie jest łatwo dostać się transportem publicznym. Poza tym Porto to miasto uniwersyteckie, są akademiki i mnóstwo otwartych ludzi u których można przenocować, jeśli komuś taka forma odpowiada.
Mnóstwo Campingów i hoteli. Osobiście korzystam z booking.com i airBNB

porady praktyczne
Porto obfituje oczywiście w restauracje słynące z serwowania wina i lokalnych potraw. Ceny nie są niskie, ale też nie przerażają. Małe bary i kawiarnie oferujące przekąski otwarte są długo w noc i często pełne, więc tłumek ludzi jedzących na ulicy przed barem nie jest niczym niezwykłym.
Warto odwiedzić jedną z piwnic winnych, na przykład CROFT, aby za darmo, lub niewielką opłatą pozwiedzać i skorzystać z degustacji produkowanych trunków.
Pyszne sery!, wina!, miód z Makii!, przyprawy!

porady praktyczne
Standardowo i obowiązkowo - butelka Porto :)

porady praktyczne
Warto wiedzieć, że po drugiej stronie rzeki to już nie jest Porto tylko osobne miasto Gaia. I warto wziąć to pod uwagę rozmawiając z lubiącymi tę odrębność mieszkańcami Gai.

porady praktyczne
http://croftportwinelodges.wordpress.com/ - strona/blog CROFTA, jednej z winiarni. można tu poza aktualnościami znaleźć info o godzinach otwarcia, wizytach dla turystów, albo winnych warsztatach.
http://korsyka.net/


powrót
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi