• Witamy
  • Pokaż cały świat
  • Europa
  • Ameryka Południowa
  • Ameryka Północna
  • Afryka
  • Azja
  • Oceania
Worldbook - portal podróżniczy
Wydruk porad praktycznych - Siem Reapporady praktyczne
W Siem Reap jest niewielkie lotnisko i można tu przylecieć samolotem, My jechaliśmy autokarem z Bangkoku przez granicę w Aranyaprathet - Poipet http://www.worldbook.pl/album/2985/Aranyaprathet__Poipet__legendarna_granica_po_drodze_do_Siem_Reap

porady praktyczne
Siem Reap budzi się do życia wieczorem :)

porady praktyczne
W Siem Reap jest ogromna ilość miejsc noclegowych, na bardzo zróżnicowana kieszeń. Baza noclegowa cały czas się rozbudowywane, wybór jest duży. Można jechać w ciemno, bez wcześniejszej rezerwacji.
My mieszkaliśmy w hotelu City River Hotel http://www.cityriverhotel.com/ Mogę polecić, czysty, zadbany, bardzo miła obsługa, niewielki, ale przyjemny basen na dachu, dobra kuchnia.

porady praktyczne
W Siem Reap największy wybór restauracji, barów itp które serwują oprócz kuchni khmerskiej też kuchnię zachodnią, tajską i chińską znajduje się przy Pub Street. Są tu też knajpki meksykańskie, włoskie i pizzerie, które serwują nawet happy pizzę z marihuaną .

W restauracji Kulen II można zjeść kolację oglądając khmerskie tańce apsara w wykonaniu pięknych dziewczyn. Kolacja jest w formie bufetu. Za wstęp płaciliśmy ok. 20 USD od osoby plus ekstra za drinki. Występy trwają około godziny.

Khmerska kuchnia jest podobna do tajskiej, choć nieco mniej ostra i urozmaicona. Typowo khmerskie dania, to amok (kurczak lub ryba gotowana w mleku kokosowym z łagodnym curry), lok lak (delikatna wołowina z warzywami) i khmerskie warzywno-ziołowe sajgonki podawane na zimno.

porady praktyczne
Siem Reap słynie z kilku wielkich targów: Central Market - Phsar Kandal, Stary Targ - Phsar Chas, Nocny Targ i, położony po drugiej stronie rzeki Art Cenre Market. Można tam kupić przeróżne pamiątki, biżuterię, ciuchy, jedzenie, itd.

porady praktyczne
Wielbiciele muzeów mogą udać się do Angkor National Museum. Muzeum działające od 2007 roku oferuje głębsze zrozumienie archeologicznych skarbów Angkor. Można tam zapoznać się z historią Khmerów, ich cywilizacją i dziedzictwem kulturowym.

Około 15 kilometrów od centrum Siem Reap w kierunku Banteay Srei
znajduje się Muzeum Min Lądowych (Cambodia Landmine Museum) założone i prowadzone przez Aki Ra – byłego dziecięcego żołnierza Czerwonych Khmerów odpowiadających niegdyś m.in. za podkładanie min.

porady praktyczne
Wat Preah Prom Rath http://theangkorguide.blogspot.com/2010/04/wat-preah-prom-rath.html


powrót