• Witamy
 • Pokaż cały świat
 • Europa
 • Ameryka Południowa
 • Ameryka Północna
 • Afryka
 • Azja
 • Oceania
Worldbook - portal podróżniczy
Wydruk porad praktycznych - Splitporady praktyczne
Do Splitu można od niedawna dojechać autostradą A1. Jednak stara droga wzdłuż wybrzeża jest bardzo urokliwa, i warto się nią przejechać chociaż kawałek. Jednak osoby, które boją się serpentyn i dużych wysokości, może nie powinny próbować ;)
Jeżeli chodzi o serpentyny, to nie jest źle - prędkość zmniejszyć i po wszystkim

porady praktyczne
Wstęp na wieżę Katedry Świętego Duje kosztuje 10 kun.

porady praktyczne
Ja mieszkałem w pobliskiej Rogoznicy i całkiem cenowo mało

porady praktyczne
Lody akurat nie powaliły mnie na kolana, piwo średniej jakości

porady praktyczne
W Splicie są dwa targi, targ pod murami, gdzie można kupić świeże warzywa, owoce i inne produkty, oraz ten, który jest czynny codziennie o poranku. Można tu kupić świeże ryby złowione kilka godzin wcześniej. Po pamiątki można też zajrzeć do piwnic pałacu, gdzie wstawione są stałe stoiska.

porady praktyczne
Będąc w Splicie trzeba koniecznie przejść się uliczkami w stronę Wzgórza Marjan o wysokości 178 m. n.p.m.. Tu otwiera się wspaniała panorama na port i całe miasto jak na dłoni - widok Bezcenny.


powrót
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych przekazanych na portal Worldbook jest NAV.COM Krzysztof Langier, Grzegorz Kowalik Sp.k z siedzibą w 42-200 Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 7.
 2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@nav.com.pl,
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów Worldbook - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
 6. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
 7. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
 8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi